Yeni MYK

5. Olağan Kongre’nin ardından yapılan ilk MKYK toplantısı ile yeni MYK belirlendi. Yeni MYK listesini Tanıtım ve Medya Başkanlığı ve Parti Sözcülüğü görevine getirilen Ömer Çelik, basın toplantısı ile açıkladı.

MKYK Toplantısı sonrası basın toplantısı düzenleyen Parti Sözcüsü Ömer Çelik: “Dün kongresini yapmış bir parti olarak hiç ara vermeden Türkiye’ye hizmet etmeye, Türkiye’nin demokrasisini güçlendirmek için yeni işlere imza atmak üzere değerlendirmeler yapmaya devam ediyoruz. Önümüzde seçim takvimi var. Bu sebeple hem MKYK hem MYK çok daha aktif olacak. MKYK ve MYK’da geçmişte görev yapmış bütün arkadaşlarımıza bir kere daha en içten teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı sunuyoruz.”

Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yrd.

Mehmet Ali Şahin

Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yrd.

Mustafa Ataş

Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yrd.

Bekir Bozdağ

Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Gen. Bşk. Yrd. ve Parti Sözcüsü

Ömer Çelik

Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yrd.

Mevlüt Çavuşoğlu

Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yrd.

Nükhet Hotar

Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yrd.

Mehmet Özhaseki

Ekonomi İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yrd.

Naci Ağbal

Sivil Toplum ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yrd.

Selçuk Özdağ

Mali ve İdari İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yrd.

Vedat Demiröz

Araştırma ve Geliştirmeden Sorumlu Genel Başkan Yrd.

Fatma Betül Kaya

İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yrd.

Ayhan Sefer Üstün

Çevre Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yrd.

Çiğdem Karaaslan

Genel Sekreter

Abdulhamit Gül

İşte MKYK Listesi:

Abdulhamit Gül, Ali Aydınlıoğlu, Alev Dedegil, Asuman Erdoğan, Ayhan Sefer Üstün, Ayşenur Bahçekapılı, Aziz Babuşçu, Bekir Bozdağ, Berat Albayrak, Binali Yıldırım, Bülent Gedikli, Burhan Kuzu, Cemil Çiçek, Çiğdem Karaaslan, Edibe Sözen, Efkan Ala, Faruk Çelik, Fatih Şahin, Fatma Betül Sayan Kaya, Galip Ensarioğlu, Hamza Dağ, Hayati Yazıcı, Mehmet Mehdi Eker, Mehmet Ali Şahin, Mehmet Babaoğlu, Mehmet Doğan Kubat, Mehmet Erdem, Mehmet Müezzinoğlu, Mehmet Muş, Mehmet Özhaseki, Metin Doğan, Mevlüt Çavuşoğlu, Mustafa Ataş, Mustafa Şentop, Naci Ağbal, Nihat Zeybekçi, Numan Kurtulmuş, Nurettin Canikli, Nükhet Hotar, Ömer Çelik, Öznur Çalık, Ravza Kavakçı Kan, Recep Akdağ, Selçuk Özdağ, Selçuk Öztürk, Süleyman Soylu, Vedat Demiröz, Yalçın Akdoğan, Yaşar Karayel, Zeki Aygün.