Huzur ve İstikrarla Türkiye’nin Yol Haritası

Tazelendik ve yeni bir yola çıkmaya karar verdik. Milletimiz bizi biliyor. Bizim sözümüz sözdür. Bizim sözümüz senettir. Ak Parti yapmayacağını vadetmeyen tek partidir.

Ak Parti 1 Kasım Seçim Beyannamesi’ni 4 Ekim’de açıkladı. 13 yıldır olduğu gibi yine Ak Parti beyannamesi sadece seçim vaatleri içermiyor, Türkiye’nin gelecek vizyonuna ışık tutuyor. Huzur ve istikrarla Türkiye’nin yol haritasını ortaya koyuyor. “Bizim sözümüz senettir” diyen Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, işte bu sözlerle açıkladı 1 Kasım Seçim Beyannamesi’ni.

“1 Kasım Seçimleri için hazırladığımız yeni yol haritamızı, seçim beyannamemizi milletimizle paylaşmanın heyecanı içindeyiz. Bugün Ak Parti ailesi olarak 1 Kasım Seçimleri’ne doğru ilk günkü aşkla, ilk günkü kararlılıkla, ilk günkü heyecanla gittiğimizin en önemli göstergesi, bu salondaki coşkudur, bu salondaki heyecandır, bu salondan Türkiye yükselen milli irade sesidir.

AK PARTİ REFORM HAREKETİDİR

İlk olarak, Ak Parti hareketi bir reform hareketidir. Köhnemiş bir sistemin, tıkanmış bir ekonominin önünü açan bir reform hareketidir. Ak Parti siyasi ve toplumsal olayları kendi dinamizmi içinde doğru okuyarak, doğru eksende tarihin akışını doğru anlayarak, bir reform hareketi olarak doğmuştur. Ak Parti bu özelliğiyle 2002’den bu yana sessiz bir devrim gerçekleştirmiş ve toplumun her kesimini kuşatan kapsamlı bir reform hareketine öncülük etmiştir. Bu reform hareketini, erdem ilkeleriyle bütünleştirmiş, geleneğimizden gelen erdem ve ahlaki ilkelerle, bugünkü çağdaş toplumun gerektirdiği reform özelliklerini bünyesinde barındırmıştır.

AK PARTİ TOPLUMUN BAĞRINDAN ÇIKMIŞ BİR HAREKETTİR

İkinci olarak; Ak Parti halkın içinden, toplumun bağrından çıkmış bir harekettir. Siyasi ve ekonomik ayrıcalıklarla mücadele etmiş, eşitlik ve kardeşlik temelinde millete hizmet etmeyi şiar edinmiştir. Özetle söylemek gerekirse değerli kardeşlerim; halk biziz, biz halkız.

Bugüne kadar hayata geçirdiğimiz siyasi ve ekonomik reformlarda da, bugün 1 Kasım Seçimleri için hazırladığımız beyannamede de bu üç özelliğin izlerini bulacağınıza inanıyorum.