Editör

Editör

MESELE MEMLEKET MESELESİ

Millete hizmete adanmış 14 yılı geride bıraktık. 14 Ağustos 2001’de “Aydınlığa Açık Karanlığa Kapalı” diyerek heyecanla çıktığımız bu yolda, 4 genel seçim, 3 yerel seçim ve 2 halk oylamasını geride bıraktık. Sandıkta milletimizin huzuruna çıktık, her seçimde de milletin birinci tercihi olduk.

Cumhuriyet tarihimize altın harflerle yazılacak, hayal bile edilemeyen birçok hizmeti ülkemize kazandırdık. En önemlisi de koalisyon hükümetleri döneminde olduğu gibi, çözümsüzlüğün çözüm olduğu günleri geride bıraktık. Kaostan uzak, her alanda istikrar ve güven ortamı yarattık.

7 Haziran Seçimleri’nde de olduğu gibi yine söyleyecek sözü olmayanlar “Ak Parti karşıtlığı” ile siyaset yapıyor. Bu seçimin tek gündemi var o da “Ak Parti tek başına iktidar olacak mı, olmayacak mı?”

Tek başına iktidar meselesi sadece Ak Parti’nin meselesi değil memleket meselesidir.

Tek başına iktidar meselesi Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşabilme,  etrafımızdaki tüm kaos ortamına rağmen bizim Türkiye gemisini, biricik ülkemizi tehlikeli sularda, güvenli bir şekilde yüzdürebilmemiz için aynı zamanda da reformlarımıza devam edebilmemiz için zaruret olarak görünüyor.

Sen, ben yok Türkiye var.

Türkiye’de en büyük demokratikleştirme gücü halen Ak Parti’dedir. Bu demokratikleşme, Ak Parti tabanındaki vatandaşlarımızın olduğu gibi MHP, CHP, HDP tabanındaki ve diğer partilerin tabanındaki vatandaşlarımızın da hayat kalitesini yükselterek, onların gelecek beklentilerine cevap vermektedir. Ama kimlik siyaseti üzerinden toplumun belli kesimlerini Türkiye’nin ortak kaderinden, Türkiye’nin demokrasisinden, gelecek vurgusundan koparırsanız en önce o kesime zarar vermiş olursunuz.

Kimliklerin hepsine saygılıyız, toplumsal barışın esası da budur.

Türkiye Cumhuriyeti çatısı altında hepimiz eşit vatandaşlarız.

Hiçbirimiz kiracı değiliz. Türkiye’de her kesimin kaderinin ortak olduğunu düşünerek hareket eden bir partidir Ak Parti.

Kader ve duygu birliği gibi geleceğimiz de birdir.

Hem ülkemizin hem de partimizin yaşadığı değişim ve dönüşüm sürecinde Türkiye Bülteni de yenilendi. Yeni tasarımımız ve içeriğimizle bu ay yine karşınızdayız. Türk siyasetinde Ak Parti’li yılların hafızası niteliğini taşıyan dergimizde, zamana ayna tutmaya devam edeceğiz.

Ömer ÇELİK

Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı

Adana Milletvekili