Antalya’ya “Beş Çiçekli Altın Şehir” Ödülü

Kanada’nın Kamloops kentinde düzenlenen Çiçek Açan Şehirler Yarışması’nda Antalya, “Beş Çiçekli Altın Şehir” ödülünü aldı.

EXPO 2016 Antalya Ajansı’ndan yapılan açıklamaya göre, Kanada merkezli bir sivil toplum örgütü olan Communities in Bloom tarafından ulusal ve uluslararası kategorilerde düzenlenen Çiçek Açan Şehirler yarışmasında, valilik himayesinde Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen Kaleiçi, Hıdırlık Sokak Projesi şampiyon oldu. Çiçek Açan Şehirler Başkanı Bob Lewis, uluslararası kategorisinde, nüfusu 2 milyonun üzerinde kentler arasında, Kanada’dan iki, Çek Cumhuriyeti ve Güney Kore’den birer kent ve Türkiye’den Antalya’nın finale kaldığını bildirdi.

Lewis, uluslararası düzeyde ve yarışmanın en üst kategorisindeki ödülün Antalya’ya verildiğini açıkladı. Kent peyzajı, çevre düzenlemeleri ve halkın projeyi sahiplenmesinin etkileyici olduğunu belirten Lewis, ödülün bir kente verebilecekleri en büyük ödül olduğunu bildirdi.

30 ÜLKEDEN ŞEHİR KATILDI, Çiçek Açan Şehirler yarışması geleneksel olarak ulusal ve uluslararası kategoride yapılıyor. Nüfus oranına göre kategorilendirilen yarışmaya bu yıl 30 ülkeden şehirler katıldı.